Szeretettel ajánlom kézműves mesevilágomat, amely gyermekkoromtól épül bennem, hiszen még csak óvodás voltam, amikor édesanyám tűt és cérnát adott a kezembe, hogy vele együtt hímezhessek. A kézműveskedés késztetése bennem az évek múlásával egyre csak erősödött.
A manó-mániám is gyermekkori élményhez köthető. Imádtam a meséket, így sokat „utaztam’ a Fantázia Birodalmába. Kedvenc mesém volt A suszter manói, különösen az a kép ragadott meg, amikor a suszter felesége kötögeti a manóknak az aprócska ruhákat. Évekkel később, óvónőként egy karácsonyi vásárra készülve manókat készítettem, és akkor, mint a villámcsapás, hasított belém az a régi mesei kép. Közben egy kedves kolléganőm megismertetett a Waldorf lenyűgöző szellemiségével, amelynek számomra legfontosabb elemei az érzelmi intelligencia, a fantázia és képzelet fejlesztése, és szerintem fontos kellékei a Waldorf-ihletésű manók, amelyek stilizált arckifejezésük révén végtelen lehetőséget nyújtanak a gyermekek számára, hogy saját érzelmeiket a manókra vetítve kijátszhassák a bennük megszülető érzelmek egész skáláját. A manók világa aztán sorra egészül ki különféle vizes és tűnemezelt dekorációkkal, házikókkal, gombákkal, fákkal, apró állatkákkal és még hosszan sorolhatnám. Aztán alkotó-fejlesztő Metamorphoses-meseterapeutává lettem, és még fontosabbá vált, hogy a szárnyaló képzelet fontosságát hirdessem.
A covid-járvány idején, amikor nem lehetett mesecsoportokat szervezni, a manókról, akiket Pöttömkéknek neveztem el, született bennem egy mese, amely aztán az alkotó-fejlesztő mesefoglalkozások mintáját, metodikáját követő, saját illusztrációimat tartalmazó interaktív mesekönyv formájában testet is öltött.
A nemezelés mellett az ásványok világa is rabul ejtett, amitől azóta sem tudok szabadulni, így a webáruházam kínálatában az ásványékszerek is szép számmal megtalálhatóak.
A terveim pedig ettől is messzebbre mutatnak, de ez egyelőre még a jövő zenéje.